OBVESTILO O OZNAČEVANJU ALERGENOV V ŽIVILIH

Spoštovani starši!

V skladu z Uredbo o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom št. 1169/2011 in Uredbe o izvajanju uredbe (EU) o zagotavljanju informacij o živilih potrošnikom (Uradni list RS, št. 6/14), vas obveščamo o seznamu sestavin ali proizvodov, ki povzročajo alergije ali preobčutljivosti (alergeni) in so navedeni v prilogi II Uredbe 1169/2004.

Cilj direktive je zagotovitev bolj jasnih informacij za potrošnike glede sestavin in alergenov.

OŠ Janka Ribiča Cezanjevci pripravlja prehrano za otroke v vrtcu in šoli, zato vas na podlagi 3. člena Uredbe 1169/20014seznanjamo z možnimi alergeni, ki jih lahko vsebujejo živila na našem jedilniku.

Označevanje snovi ali proizvodov v hrani, ki povzročajo alergije ali preobčutljivost je za nas obvezno. Starši ste tako obveščeni, katere alergene lahko vsebuje hrana, ki jo ponujamo vašim otrokom.

Dietna prehrana se bo tudi v prihodnje pripravljala individualno, na osnovi dostavljenega veljavnega zdravniškega potrdila uradne medicine in skladno z internimi navodili šole.

Marjan Kosi,

organizator šolske prehrane

(Skupno 13 obiskov, današnjih obiskov 1)

mkosi